Czy diagnozujemy i leczymy nadwrażliwość skutecznie? Poznaj najnowsze algorytmy postępowania.

Czy diagnozujemy i leczymy nadwrażliwość skutecznie? Poznaj najnowsze algorytmy postępowania.

dr. hab. n. med. Natalia Lewkowicz,
lek. dent. Paweł Koniec,
dypl. hig. stom. Martyna Bartoszak

Wykłady przedstawią najnowsze rekomendacje dotyczące zmniejszania nadwrażliwości pozabiegowej oraz przedstawią  jak poprawnie diagnozować i leczyć nadwrażliwość.

Czas trwania: 1h30min

Po zakończeniu tego webinaru:

Poznasz aktualne rekomendacje pozabiegowe dla lekarzy stomatologów oraz higienistek stomatologicznych.

Dowiesz się jakie są cele i wyznaczniki skutecznej terapii nadwrażliwości.

Poznasz możliwości jakie daje kwestionariusz dla pacjenta

Dowiesz się jak poprawnie przeprowadzić diagnostykę nadwrażliwości

Opis wydarzenia

Nadwrażliwość zębiny jest jednym z najczęstszych problemów, z jakim borykają się pacjenci stomatologiczni. Dobra diagnostyka wykluczająca inne schorzenia oraz poznanie przyczyny pojawiającej się nadwrażliwości jest kluczem skutecznej terapii, dającej długotrwałe efekty lecznicze.

Wykłady przybliżą metody diagnostyczne oraz dedykowane metody terapeutyczne z uwzględnieniem całościowego podejścia do problemu, a także wskażą jak zapobiegać jego występowaniu. Zostaną po raz pierwszy przedstawione aktualne rekomendacje pozabiegowe dla lekarzy dentystów oraz higienistek stomatologicznych. Również po raz pierwszy przedstawiona zostanie najnowsza karta oceny nadwrażliwości wraz z zaleceniami pozabiegowymi. Zaprezentowane zostaną  unikatowe materiały, które zostały opracowane przez wybitnych Ekspertów byc pomóc personelowi stomatologicznemu w skutecznej pomocy pacjentom.

Prowadzący

Dr hab. n. med. prof. Natalia Lewkowicz

Specjalista stomatologii ogólnej i periodontologii Kierownik Zakładu Chorób Błony Śluzowej Jamy Ustnej i Przyzębia Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Konsultant wojewódzki w dziedzinie periodontologii. Bierze czynny udział w szkoleniu przeddyplomowym, podyplomowym i specjalizacyjnym. Autor wielu publikacji naukowych z zakresu periodontologii i immunologii. Swoje kwalifikacje skutecznie wykorzystuje w codziennej praktyce stomatologicznej lecząc pacjentów z chorobami przyzębia z wykorzystaniem nowoczesnych technik chirurgii periodontologicznej regeneracyjnej i estetycznej

Lek. dent. Paweł Koniec

Ukończył Uniwersytet Medyczny w Poznaniu otrzymując medal Rektora za wyniki w nauce i działalność społeczną. Podczas studiów przewodniczący Studenckiego Koła Naukowego Stomatologii Zachowawczej i Periodontologii. Współorganizator kampanii profilaktycznych “Spotkaj się z uśmiechem”. Doświadczony wykładowca rozwijający swoje zainteresowania i podnoszący kwalifikacje poprzez uczestnictwo w licznych szkoleniach. W codziennej praktyce skupia się na stomatologii zachowawczej minimalnie inwazyjnej i endodoncji.

Martyna Bartoszak

Dyplomowana higienistka stomatologiczna z ogromną pasją do swojego zawodu.
Rozpowszechnia nowe standardy pracy oraz innowacyjne rozwiązania w zakresie higieny stomatologicznej, co w konsekwencji procentuje zadowoleniem pacjentów i sprawia, że wizyty u higienistki stają się priorytetowe a każdy odwiedzający gabinet higieny wie, że zdrowie zaczyna się w jamie ustnej.